czwartek, 12 stycznia 2012

POTRZEBNA KREW...

...dla siostrzenicy mojej koleżanki.

Poniżej zamieszczam informację przekazaną przez jej rodziców gdyby ktoś z Was mógł pomóc.6-letnia Kamila chora na aplazję (zanik) szpiku kostnego przebywa w Klinice Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Krakowie – Prokocimiu oczekując na przeszczep szpiku kostnego.
Dziewczynka ma bardzo słabe wyniki badań i wciąż przetaczana jest jej krew. Aby jej stan się poprawił Kamila potrzebuje krwi 0RH-.
Prosimy wszystkie osoby o podanej grupie krwi, o pomoc dla Kamili w powrocie do zdrowia. Każda osoba o takiej grupie może oddać krew w najbliższym punkcie poboru krwi.

Oddając krew prosimy o wskazanie, że jest ona przeznaczona dla:
KAMILI STACH  KLINIKA ONKOLOGII I HEMATOLOGII DZIECIĘCEJ KRAKÓW.

Każda osoba, która odda krew proszona jest o wzięcie z Punktu Pobrań zaświadczenia i przesłanie (scan/zdjęcie) otrzymanego zaświadczenia na adres: kamila.stach@op.pl

Oddać można każdą inną grupę krwi, gdyż w chwili braku odpowiedniej grupy, zostanie ona wymieniona w banku krwi na odpowiednią.

Dlatego zwracamy się do Was, ludzi dobrej woli, honorowych krwiodawców, ale również do każdego, kto miałaby ochotę wspomóc dziecko w walce o życie o oddanie krwi.
Będziemy wdzięczni za pomoc, bez względu na to, jaką grupę krwi posiadacie.
                                                                                                                                              Rodzice

5 komentarzy:

 1. Trzymam kciuki za Kamilkę. Już umieściłam informację na blogu, mam nadzieję że więcej dziewczyn się przyłączy i uda się zebrać krew dla Kamilki. Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
 2. http://nk.pl/#grupy/36174/

  pozdrawiam Ania

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja się włączam w tę akcję. W tym tygodniu idziemy ekipą na oddanie. Wiadomość zamieściłam, do ludzi obdzwoniłam. Pozdrawiamy z Lublina.

  OdpowiedzUsuń
 4. Pomóc można przekazując 1% podatku na Fundację Przeciwkpo Leukemii 

  KRS: 0000151978 lub na konto 
  nr konta: 47 1240 1109 1111 0000 0516 5182
  z dopiskiem KAMILA STACH

  OdpowiedzUsuń
 5. dopisałam więcej informacji o akcji 1% dla Kamili

  1% tak mało, a zarazem tak dużo

  Szanowni Państwo,

  Nasza córka 6-letnia Kamila Stach, zachorowała na anemię aplastyczną (zanik) szpiku kostnego.
  W anemii aplastycznej szpik kostny nie produkuje dostatecznej ilości czerwonych i białych krwinek. Niedobór białych krwinek sprawia, że chory podlega większemu ryzyku infekcji. Leczenie jest długotrwałe i kompleksowe, obejmuje przyjmowanie antybiotyków, transfuzje krwi, a także zażywanie leków, które stymulują pracę szpiku.
  Najlepszym rozwiązaniem jest przeszczep szpiku kostnego - jednak nasza córka nie dostała tej szansy. W przypadku Kamili w grę wchodzi tylko i wyłącznie przeszczep rodzinny, niestety jej jedyny brat nie może być dawcą.
  Od 31 grudnia 2011 roku, nasza córka objęta jest leczeniem w Oddziale Onkologii i Hematologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Ze względu na przewlekły charakter i specyfikę schorzenia wymaga stałej i troskliwej opieki obojga rodziców w trakcie pobytu poza szpitalem jak i podczas hospitalizacji.
  Kamila 23 stycznia zaczęła leczenie farmakologiczne, które jest bardzo kosztowne i może trwać miesiącami ….
  Kamila jest pod opieką Fundacji Przeciwko Leukemii. Otwarte ma tam konto, na którym są gromadzone pieniądze na jej dalsze leczenie.
  Dlatego zwracamy się do Wszystkich ludzi dobrej woli, o przekazanie 1% podatku dla naszej córki koniecznie z dopiskiem KAMILA STACH

  Dane fundacji:
  Fundacja Przeciwko Leukemii
  ul. Morcinka 5, paw. 19, 01-496 Warszawa
  KRS: 0000151978
  Konto bankowe: PKO S.A. VII O/W-wa
  nr 47 1240 1109 1111 0000 0516 5182

  Chcąc pomóc Kamilce wystarczy odpisać 1% swojego podatku.

  Będziemy wdzięczni za każdą kwotę jaka będzie przekazana na konto.
  Rodzice
  Teresa i Paweł Stach

  OdpowiedzUsuń